Hakkımızda

EA Mimarlık İnşaat Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti., 2002 yılında kurulmuştur.

Yenilikçi vizyonu ve değişimlere açık idari yapısıyla EA Mimarlık, sürekli kendisini yenileyerek, emin adımlarla bu günlere kadar gelmiştir.

Firmamız, yapı malzemeleri satışı ve çözüm ortaklığı, mimari projeler ve danışmanlık hizmetlerini sürdürmektedir.

EA Mimarlık bünyesine Panetti Ses Yalıtımı Yapı Malzemesi, 2005 yılında katıldı. Araştırma ve Geliştirme çalışmalarının tamamlanmasının ardından Panetti İzolasyon Malzemesinin, test ve belgelendirme çalışmaları da aynı yıl içinde gerçekleştirildi. Çeşitli üniversitelerin araştırma ve test merkezlerinde yapılan denemeler neticesinde Panetti İzolasyon Malzemesinin üstün özelliklerinin, rakiplerine oranla daha nitelikli olduğu kanıtlandı. İnşaat ve izolasyon sektörü için hazırlanan yeni jenerasyon izolasyon malzemesi Panetti, 2006 yılının Mart ayında piyasaya sürülerek satış ve kullanıma sunuldu.

2006 yılından bu yana inşaat sektörüne hizmet veren Panetti İzolasyon Sistemleri TSE belgesini aldı. Türkiye de bir ilki gerçekleştirerek "Bina Tesisatı ve Endüstriyel Uygulamaları İçin Fabrikasyonla İmal Edilen Polietilen (PEF)" TS EN 14313 numaralı belge ile Türk Standartları’nda yerini aldı. 

Firma tarafından kullanım yetkisi alınan standardın gerekli çevirileri yapıldıktan sonra, belge haline getirildi. Daha sonra, Türk Standartları Enstitüsü kurumu ile ortaklaşa yürütülen çalışmalar neticesinde, Türk Standartları’na "Bina Tesisatı ve Endüstriyel Uygulamaları İçin Fabrikasyonla İmal Edilen Polietilen (PEF)" bölümü eklendi. Böylelikle Panetti Standart Seri İzolasyon Sistemleri, sektöründe daha güçlü bir konuma gelirken, polietilenden mamul ürünler için yeni bir kapı açılmış oldu.

2019 yılında bünyesine katılan Panetti HB ürünümüzle Duvar uygulamalarında ses yalıtımı için yeni bir ürünü pazara sunan EA Mimarlık, mükemmel ses-ısı-yangın yalıtımlı bu ürünler ile yoluna devam etmektedir.

EA Mimarlık olarak amacımız, kolay uygulanması ve düşük uygulama maliyetleri nedeniyle Panetti Yapı Malzemesini inşaat sektöründe, temelden çatıya kadar pek çok alanda pratik bir izolasyon malzemesi olarak kullanımını yaygınlaştırmak ve yeni çözümler sunmaktır. Aynı zamanda başta izolasyon sektörü olmak üzere, Panetti’nin kullanılabileceği her alanda, şirketlerin çözüm ortağı olmaktır.

Her türlü eleştiri ve görüşe açık olan EA ailesi, bundan sonra da kendisini geliştirerek ve büyüyerek yoluna devam edecektir.